چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم هفته دفاع مقدس (همایش یادیاران)

همایش یادیاران به مناسبت هفته دفاع مقدس توسط حوزه مقاومت بسیج شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در سالن همایش غدیر برگزار گردید.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران ، مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس(همایش یادیاران) باحضور مهندس جلیل سالاری ، معاون محترم وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ، اعضای هیئت مدیره ،فرمانده حوزه مقاومت بسیج شرکت، سردار اهوازیان ،سرهنگ عوض دخت ، جمعی از جانبازان قطع نخاع آسایشگاه ثارالله و جمعی از خواهران و برادران بسیجی شرکت برگزار گردید.

در این مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و اجرای گروه سرود،رسول اسناوندی فرمانده حوزه مقاومت بسیج طی سخنانی با اشاره به لزوم برگزاری برگزاری مراسم  هفته دفاع مقدس اعلام نمود، دفاع مقدس حادثه ایی پرهیجان، پرمعنا وپرفایده برای امروز وفردای کشوراست ،بنابراین تجلیل و احترام به آن وظیفه قطعی و همگانی ما می باشد.باید به گونه ایی عمل کنیم که معرفت و آگاهی به حقایق دفاع مقدس بعنوان برهه ایی درخشان وتاثیرگذار بطور مستمرافزایش یابد و نسل کنونی از واقعیتهای آن آگاه شوند، وی در ادامه خلاصه ای از گزارش عملکرد حوزه مقاومت بسیج پالایش و پخش در سال 1401را ارائه نمود.

درادامه مراسم مهندس سالاری طی سخنانی به زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا تاکید کرد و گفت: مجموعه وزارت نفت دربین وازرتخانه بالاترین آمار عزیزان ایثارگر، جانباز، شهدا و خانواده شهدا را دارد که 3/1 جمعیت مجموعه وزارت نفت را تشکیل می دهد که وظیفه سنگینی را بردوش ما می گذارد و وظیفه تک تک ماست که آثار دفاع مقدس را به درستی روایت کنیم و به نسلهای آینده منتقل نماییم و نیز انعکاس درستی از این موضوع داشته باشیم ضمن اینکه به موازات این امر ، امروز بحث اشتغال و معیشت که فرمان مقام معظم رهبری است و بدان تاکید شده است مطرح است که در راستای آنچه که درحوزه ایثارگران بوده بطور جامع و کامل اصلاح گردید.

وی همچنین افزود امروز توانسته ایم صنعت نفت را به جایگاهی برسانیم که درحوزه تامین تجهیزات،ساخت داخل ،توسعه و جلوگیری از خام فروشی، دستاوردهای خوبی داشته باشیم که البته این کفایت نمی کند، قطعاًباید در حوزه بومی سازی ، صنعت دانش بنیان و حمایت از این صنعت توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی ادامه داد :ما پروژه های زیادی را در مجموعه مطرح و مصوب کردیم که در حال اجرا می باشد که انشاالله در هفته های آینده رونمایی خواهد شد و اینها همه نتیجه اعتقاد و وظیفه ای است که همه عزیزان در مجموعه داشته اند و آن وحدت و همدلی و اقدام جهادی در همه حوزه ها می باشد .

درادامه مراسم سردار اهوازیان از همرزمان سردارشهید حاج قاسم سلیمانی نیز در خصوص حوادث اخیر کشور و نیز شهدای دفاع مقدس و مدافعین حرم ،بیاناتی را ارائه نمودند.

درانتها از تنی چند از همکاران جانباز و ایثارگر، خادمین اربعین حسینی موکب امام رضا علیع السلام وزارت نفت وهمچنین جانبازان قطع نخاع آسایشگاه ثارالله تجلیل به عمل آمد.

 

 


١٩:٣٥ - سه شنبه ١٢ مهر ١٤٠١    /    شماره : ١٤١٨٢    /    تعداد نمایش : ٣١٥