درگاه شفافیت شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران

منشور اخلاقي صنعت نفت

ما كاركنان صنعت نفت به عنوان خدمتگزاران جامعه با هدف ارايه خدمات، تكريم انسانها، همكاري و تلاش براي جلب رضايت ارباب رجوع كه همانا رضايت خالق يكتاست، بر اصول اعتقادي زير هم پيمان و استوار خواهيم بود تا در جهت سرافرازي صنعت و اعتلاي كشور گام نهيم:

خدا محوري

ما معتقديم عبوديت، تهذيب نفس و تربيت انساني محور اصلي توسعه و رشد بشريت بوده و رستگاري و سعادت را در قرب الي اللٌه مي‌دانيم. در اين راستا حفظ شئونات الهي و آراستگي ظاهري را مقدم مي‌شماريم.

صرفه‌جويي

ما در راستاي  ترويج فرهنگ استفاده بهينه از منابع، از طريق پرهيز از اسراف و اختيار الگوي بهينه مصرف در زنجيره ارزش از توليد تا مصرف نه تنها همواره در برابر همه نعمت‌ها و خوبي‌ها شكرگزار خداوند بوده و در حفظ آنها كوشا هستيم  بلكه سهم خود را در ارتقاي بهره‌وري منابع كشور و حفظ آن براي نسل‌هاي آينده ادا مي‌نمائيم تا از اين راه زندگي همراه با سلامت، صلح و شادماني ادامه يابد.

خدمت به مردم و پاسخگويي

ما خدمت به به جامعه و پاسخگويي به آنان را تكليف الهي و وظيفه قانوني و انساني خود مي‌دانيم تا از اين راه گامي هر چند كوچك در مسير آسايش و شادكامي آنان برداريم. خدمات ما مزين به اصل مشتري مداري، دقت، سرعت، صداقت، نظم، راًفت اسلامي و آينده‌نگري مي‌باشد.

كارگروهي براي سعادت همگاني

ما از مسئوليت خطير خود در برابر اعتلاي جامعه خويش و همه هم ميهنانمان آگاهيم و بدون وقفه و با هشياري براي ارتقاء و رشد نسل حاضر و نسل‌هاي آينده كوشش مي‌نماييم. ما حفظ وحدت و تمسك به خرد جمعي و مشاركت همگاني در فضايي سرشار از اعتماد را منشاء پيروزمندي و توفيق سازماني مي‌دانيم.

 

امانت داري

ما معتقديم تبعيض سايه شومي است كه ياس و نااميدي را حاكم مي‌گرداند و امانت و انصاف در همه برخوردها موجب مباهات بوده و شايسته سالاري بر مبناي عدالت هميشه سرلوحه كار ماست.

دانش مداري

همواره جهت افزايش آموخته‌ها، بهبود نگرش و پرورش مهارت‌هاي خويش مي‌كوشيم و در همه زمينه‌ها خلاقيت و نوآوري را سرلوحه انديشه خود قرار مي‌دهيم.

كوشش خستگي ناپذير

براي بهتر كردن عملكرد شخصي و سازماني به منظور تحقق بخشيدن به رسالت سازمان، جامعه و دست يابي به توسعه ملي، تلاش پيوسته داريم و به هيچ چيز كمتر از بهترين بودن در انجام هر كار رضايت نخواهيم داد.

تعهد كاري

همواره مي‌كوشيم احساس مسئووليت و تعهد كاري را در انجام وظايف خود نسبت به اهداف و خط مشي‌هاي صنعت نفت، همكاران و اربابان رجوع حفظ نموده و جهت ارتقاء آن تلاش نماييم.

احترام و فروتني

تلاش مي‌كنيم در برابر ديگران علي الخصوص همكاران و اربابان رجوع، صميمي و فروتن بوده، حقوق ونيازهاي آنان را محترم شماريم.

قانون مداري

ما پيروي از قانون و سازگار ساختن انديشه و عمل با اوضاع در حال تحول و دگرگوني جهان، همچنين بهبود مستمر و ارتقاي بهره‌وري و صرفه‌جويي را سرلوحه ذهن خود قرارداده تا از اين راه در همه كوشش‌ها پيشرفت و كاميابي تدريجي ولي پيوسته پديد آيد.

آرزومنديم تلاش ما به ثمر رسد تا ايران اسلامي همچون هميشه، سرافراز و الگويي برتر براي جهانيان باشد.