چاپ        ارسال به دوست

درخشش مقاله پژوهشگر شرکت پالایش نفت بندرعباس در كنگره جهاني IDA

مقاله علمی - پژوهشی متخصص شرکت پالایش نفت بندرعباس با درخشش در كنگره جهاني انجمن بين المللينمكزدايي (IDA) به عنوان مقاله برتر معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پالایش نفت بندرعباس؛ در كنگره جهاني 2022 انجمن بين المللينمكزدايي (IDA) که امسال به ميزباني سيدني در استراليا برگزار گرديد، مقاله علمي - پژوهشي «تقطير غشايي»نوشته دکتر مهدی جلایر از کارکنام شرکت پالایش نفت بندرعباس به عنوان یکی از سه مقاله برتر حوزه نفت و گازانتخاب شد.

دکتر جلایر در رابطه با مقاله ارائه شده گفت: مقاله علمي - كاربردي «تقطير غشايي» به عنوان يك روش نمكزداييدوستدار محيط زيست است که دستاوردهاي درخشان پروژه امكان سنجي فني و زيست محيطي استفاده از فرآيند تقطيرغشايي به عنوان روشي نوين در تصفيه آب و پساب برای تصفيه تكميلي پساب صنعتي پالايشگاه نفت بندرعباس باهدف استفاده مجدد در فرآيندهاي مختلف پالايشگاهي نظير تامين آب خوراك بويلرها و آب جبراني برج هاي خنك كنندهارائه گرديده است.

وی بیان داشت: این مقاله به عنوان یک مقاله تحقیقاتی و کاربردی با همكاري آقاي دكتر عليزاده فرد از اساتيدمطرح بين المللي در حوزه آب و محيط زيست است كه امسال در كنگره جهاني سال 2022 انجمن بين المللينمكزدايي(IDA) به عنوان يكي از سه مقاله برتر در حوزه نفت و گاز برای ارائه به صورت سخنراني انتخاب گرديدهاست.

لازم به ذكر است كه كنگره جهاني IDA، يكي از معتبرترين رويدادهاي علمي در حوزه شيرين سازي آب، تصفيه پسابو محيط زيست است كه توسط انجمن بين المللي نمكزدايي و با هدف تبادل آخرين يافته هاي علمي و صنعتيپژوهشگران و صنعتگران سراسر جهان در اين حوزه، به صورت دوسالانه در يكي از نقاط جهان برگزار مي گردد. 


١٥:٠٣ - چهارشنبه ٩ آذر ١٤٠١    /    شماره : ١٤٣٢٧    /    تعداد نمایش : ٢٥٣